SYMPOZIUM ILUSTRACE

Na vědomí se dává, že Czech illustrators spolu s Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov a festivalem LUSTR, spolupořádá letos na jaře první sympozium v ČR zaměřené čistě na ilustraci. Buďte u toho s námi!

 

30. 3. – 13. 4. 2019 

  • Rezidenční pobyt 6 vybraných výtvarníků po dobu 14 dnů v broumovském klášteře
  • Úchvatné prostředí kláštera v Broumově oživé ilustrací
  • Instalace, promítání pro veřejnost a pro školní skupiny
  • Putovní evropská výstava největšího festivalu ilustrace LUSTR “LUSTR on tour”
  • Prostor pro setkání s ilustrací, profesní sdílení, obohacení

O účastnících letošního sympozia:

Maria Makeeva

Maria Makeeva je absolventkou ateliéru Ilustrace a grafika na pražské UMPRUM a v současnosti se soustředí především na ilustraci pro knihy a časopisy. Kromě toho se věnuje tvorbě autorských grafických listů, provedených technikou sítotisku. Inspiraci čerpá v mytologii, starověkých kulturách i světě kolem sebe. Pro její práci je charakteristická klidná kompozice a pečlivá práce s detailem. Ráda se podílí na projektech, kde se ilustrace setkává s dalšími obory, jako jsou oděv, divadlo, design a architektura. V rámci cen Czech Grand Design byla nominovaná v kategorii Ilustrátor roku pro rok 2016, 2017 a 2018.

mariamakeeva.tumblr.com/

 

Veronika Zacharová

Studovala grafický design na brněnské FaVU, od něhož se odklonila k animované tvorbě na zlínské Univerzitě Tomáše Bati. Kromě kreslené animace se zabývá ilustrací i grafickým designem. Nejraději ze všeho hledá tu správnou vizuální řeč na míru každému projektu. Autorská tvorba je hnána potřebou uchýlení se do malých paralelních světů a opakují se tak hlavně motivy zvířat a přírody.V současné době působí jako animátor a ilustrátor v jedné osobě ve filmovém a animačním studiu Krutart.

krutart.cz

 

Aliona Baranova

Aliona Baranova je původem z Běloruska a je studentkou ateliéru Animace na UTB ve Zlíně. V současné době dokončuje svůj diplomový animovaný film Lístek, který zkoumá téma domova a stárnutí rodičů. Složité téma pojímá poetickým a něžným způsobem. Ve své tvorbě často kombinuje analogové a digitální nástroje v animaci. Slučuje ilustraci a animaci. Jsou pro ni charakteristické výrazné barvy a dynamické polohy postav. Inspiruje se krásou každodenního života, rostlinami a vztahy. Aliona se zúčastnila řady výstav včetně festivalu ilustrace LUSTR 2018, a její bakalářský film Domov byl promítán na mnoha světových festivalech jako je Anima Mundi, Anifilm, Anibar, Woman Animation a další.

www.behance.net/Baranova

 

Michal Bačák

Michal Bačák, narozen v roce 1985 v Brně, vystudoval atelier designu na VŠUP v Praze. Ilustrátor roku cen Czech Grand Design za rok 2016, ceny Elle Decoration International Design Awards v letech 2014 a 2018. Bačákova práce osciluje mezi aplikovanou ilustrací na objektech a v interiéru přes volnou tvorbu iniciovanou svérázným pojetím přírodních věd ke zkratkovité kresbě drobných karikatur. Mezi Bačákovy záliby patří četba, poslech hudby a krajinotvorba malých formátů.

michalbacak.com

 

Marek Ehrenberger

Marek Ehrenberger je ilustrátor, grafický designer a vizuální umělec. Studoval grafický design ve Zlíně na Univerzitě Tomáše Bati, na Akademii výtvarných umění v Krakově a na pražské UMPRUM. Absolvoval zahraniční pracovní stáže ve studiích v Zurichu, Barceloně a New Yorku. V jeho rukopisu se snoubí kresba nespoutaných linek a tvarů, textur a živých barev. Ve své umělecké tvorbě portrétuje výrazné členy současné neustále se měnící individualistické společnosti.

www.marekehrenberger.com

 

Tereza Ščerbová

Tereza Ščerbová se narodila 18.3.1982. Absolvovala ateliér Ilustrace a grafiky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Věnuje se ilustraci a volné tvorbě. Spolupracuje s nakladatelstvím Host, Argo, Albatros, Meander, Běžíliška. Několik let ilustrovala literární časopis Host. Za své ilustrace má dvě ocenění Zlatá Stuha. Knihy, které ilustrovala jsou také na seznamu The White Ravens. Vytvořila originální nástěnnou malbu pro unikátní projekt The Emerald Prague a Bistro Ořechovka. Ve své volné tvorbě často pracuje s motivem přírody, její oblíbenou postavou a inspirátorem je bůh lesů Pan.

www.terezascerbova.com

 

Doprovodný program:

3.4. / 10.00 / Klášter – Dřevník: Animáčky I.

Pásmo krátkých animovaných filmů. Příběhy jsou žánrově a stylově různorodé. Mezi filmy najdete i abstraktní snímky, které umožní dětem zapojit vlastní fantazii. Malí diváci se mohou seznámit s různými animačními technikami, kterými jsou filmy vyrobeny. Doporučujeme pro školní představení – školní skupiny, prosíme, nahlašte na info@sympoziumilustrace.cz.

Vstupné: 20 Kč

 

5.4. / 15.00 – 19.00 / Klášter – Galerie Dům: Čaj o třetí s ilustrátory

Zveme vás na čaj a sušenky přímo do ateliéru ilustrátorů. Prostor pro seznámení, nahlédnutí pod ruce výtvarníků, profesní rady. Je to na vás!

Vstupné: zdarma

 

8.4. / 10.00 / Klášter – Dřevník: Animáky z Umprumky a Zlína

Pásmo studentských animovaných filmů z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a UMPRUM v Praze. Vhodné pro děti i dospělé a pro všechny, kteří chtějí vidět aktuální tendence v animovaném filmu. Doporučujeme pro školní představení – školní skupiny, prosíme, nahlašte na info@sympoziumilustrace.cz.

Vstupné: 20 Kč

 

8.4. / 19.00 / Klášter – Dřevník: Skříňostroj dr. Steina, Duchařina a další

Loutkový film „Skříňostroj doktora Steina“, kreslený fiktivní dokument „Duchařina!“, magická pohádka „O Kovladu“, poetický příběh o přátelství „Vlčí stezky“ a rozverný kraťas o trpaslíkovi „Pod mrakem“, to je pásmo krátkých animovaných filmů od absolventů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Trailer zde! (pod to link: https://www.youtube.com/watch?v=D8ulk2Tr34s)

Vstupné: 50 Kč

 

8.4. / 20.00 / Klášter – Galerie Dům: Na pivo do ateliéru

Po promítání nabízíme druhou možnost seznámit se s ilustrátory, tentokrát neformálněji u lahvového piva.

Vstupné: zdarma

 

10.4. / 18.00 / Klášter – Dřevník: Povídání o české ilustraci

Přednáška a beseda o současné české ilustraci s Czech illustrators

Vstupné: zdarma

10.4. / 19.00 / Klášter – Dřevník: Vítězové Anifilmu 2018

Pásmo oceněných filmů domácí i mezinárodní soutěže festivalu Anifilm 2018 v Třeboni, včetně zvláštních uznání poroty. Program uvádí to nejlepší ze současné světové i domácí autorské animace. Vedle krátkých filmů v pásmu uvidíte také oceněné videoklipy a nejlepší zakázkovou tvorbu. Pásmo je v původním znění s českými titulky! Délka 114 min.

Vstupné: 50 Kč

KONTAKT:
Žaneta Vávrová
info@sympoziumilustrace.cz
773 549 160

X