Malá podzimní škola ilustrace

Zveme vás na Malou podzimní školu ilustrace s Czech illustrators!
19. – 21. 10. se v Prostoru39 v Praze zasoustředíme na vybraná ilu témata. Workshopy, sdílení, seznamování a ilustrátorská pohoda.

Co je na programu?

Jan Šimsa, Kaligrafie a letterning
pátek 19. 10. od 18:00

Honza je grafický designer a výtvarník, student Filmové a TV grafiky UMPRUM. V současnosti působí v grafickém studiu VOALA a zaměřuje se na písmo. Kaligrafii vyučuje v rámci kurzů Draw Planet. Společně s kolegou Honzou Dočekalem založil značku Nápis, pod kterou dělají lettering na zakázku. Vedle komerčních prací rozvíjí svůj styl abstraktní a experimentální kaligrafie nazvaný Tahem. Se stejnojmeným katalogem bodoval v soutěži Nejkrásnějších českých knih a realizoval několik výstav.

Na workshopu představí průřez stylů a historických i moderních skriptů. Podělí se o tipy, triky a své zkušenosti s psaním různými nástroji.

CENA WORKSHOPU: 300 Kč
FB událost a odkaz na zakoupení vstupenky zde!

 

Veronika Vlková, Akvarel
sobota 20. 10. od 10:00

Veronika Vlková je výtvarnice a ilustrátorka, absolventka Fakulty výtvarných umění v Brně. Malbě akvarelem se věnuje od roku 2006 a využívá také terapeutických možností akvarelu. 

Workshop je určený převážně začátečníkům, kteří mají s technikou akvarelu malé zkušenosti. Všichni známe „vodovky“ z našeho dětství a mnohdy nám přinesly mírnou frustraci – dolování pigmentu nekonečným dřením, štětec rozčepýřený, barvy slité do velkého hnědého fleku. Také kvůli své nevyzpytatelnosti je akvarel vnímaný jako jedna z nejtěžších malířských technik, ale zároveň ze stejného důvodu je ideální technikou pro začátečníky a všechny kteří si chtějí zvýšit výtvarné sebevědomí. Tím, že se akvarel nedá lehce kontrolovat a člověk se zcela odevzdává procesu prožitku vody a v ní proudící barvy, je výsledný efekt vždy doprovázený velkým úžasem. Zkusíme nejrůznější postupy a přístupy. Práce se také přizpůsobí potřebám skupiny.

CENA WORKSHOPU: 300 Kč
FB událost a odkaz na zakoupení vstupenky zde!

 

Tomáš Kučerovský, Storytelling
sobota 20. 10. od 15:00

Tomáš Kučerovský patří k jedním z nejosobitějších autorů české komiksové scény. Ve svých komiksech spojuje svou zkušenost architekta se zvláštní, zasněnou poetikou. Tomáš je ale kromě výjimečné výtvarné stránky i zručný vypravěč. S účastníky workshopu o storytellingu se podělí o své zkušenosti s vizuálním vyprávěním a nabídne jim krátké cvičení. Workshop je vhodný pro animátory, komiksové autory i všechny, kteří by si rádi zlepšili své dovednosti ve vyprávění obrazem.

CENA WORKSHOPU: 300 Kč
FB událost a odkaz na zakoupení vstupenky zde!

Toy Box, Tvorba komiksové postavy
neděle 21. 10. od 10:00

Ilustrátorka a komiksová kreslířka Toy Box v sobě splňuje unikátní dovednosti: postavy do svých komiksů a dalších ilustrovaných příběhů dokáže nejen nakreslit, ale také je celé vymyslet a vdechnout jim život. Pokud se uabýváte tvorbou autorských komiksů, vymýšlíte vlastní charaktery pro ilustrace, rádi byste se v tom zlepšili, případně s tím vůbec začali, její workshop je přesně pro vás. Během workshopu se
dozvíte nejen, jak postavu navrhnout, ale také jak ví vdechnout život a rozpohybovat jí uvnitř vašeho vlastního příběhu.
 
Vezměte si s sebou: Výtvarné potřeby, kterými nejčastěji pracujete, standardní psací a kreslicí potřeby.

CENA WORKSHOPU: 300 Kč
FB událost a odkaz na zakoupení vstupenky zde!

Linda Retterová, Tisk na textil
neděle 21. 10.

Linda Retterová ROE / retterova vytváří autorský textil s vlastním potiskem. Pro své motivy navrhuje sítotiskové šablony vyrobené bez počítačů a strojů. Kromě sítotisku svůj textil ztvárňuje přímo malbou, obtiskem, nebo dalšími experimenty s barvou. Důležité je, že každý kousek je originál.

Na workshopu budete mít možnost si vyzkoušet tisk na textil a vylepšit si vlastní starý oděv, nebo vyzdobit prázdné tričko. Můžete tisknout a kreslit na trička, mikiny, látky, ponožky, prostě na cokoli s minimálním podílem bavlny 50%. K dispozici bude také pár předpřipravených sítotiskových vzorů. V ceně workshopu jeden pár ponožek k potisku.

Co s sebou:
~ Přineste si s sebou další vlastní další textil k potisku (např. starý oděv, tričko, mikina, látka…) – pozor! Minimální podíl bavlny 50%.
~ Pracovní oblečení – barvy s kterými budeme pracovat jsou určené převážně na světlý textil a po zafixování jsou nevypratelné, proto je doporučováno vzít si sebou také pracovní tričko.

CENA WORKSHOPU:
FB událost a odkaz na zakoupení vstupenky zde!

X